On-line kurz:

"MEDITACE V PRAKTICKÉM ŽIVOTĚ"

Poznejte tajemství meditací, které můžete praktikovat i za chůze při denních činnostech a otevřte si tak v každé chvíli bránu k přítomnosti a vnitřní rovnováze.

Chcete něco změnit nebo se uvolnit? Chybí Vám v životě stabilita, lehkost, radost nebo dokonce vnitřní klid a rovnováha?

Možná, že i Vy jste si prošli mnohými houpačkami, životními krachy a nebo se stále točíte do kola či jedete ve stejných kolejích, rutině a na autopilota, abyste dokázali tento nátlak na sebe vůbec ustát. Možná dnes nevíte jak z toho ven. NEVADÍ. Cesta ke spokojenému životu je jednodušší než si naše mysl myslí - stačí vykročit 🙂.

Když jsem ve svých 16ti začínala s meditacemi, hodně často jsem slýchávala věty typu: "Žij v přítomném okamžiku. Rozpoznej svou mysl. Ovládni své emoce apod." Dlouhá léta jsem však nerozuměla, co to doopravdy znamená a už vůbec ne, jak to provést.

Léta jsem si procházela houpačkami, krizemi ve vztazích i v rodině nebo nespokojeností v zaměstnáni, které jsem navíc často měnila. Cítila jsem se nedostatečná a mnohdy bezmocná. Něco ve mě mi však říkalo: "Musí existovat nějaká cesta, jak vytvořit svůj život s lehkosti a radosti. Musí přeci existovat způsob, jak žít v lásce a spokojenosti. Přeci neprosedím polovinu života na meditačním polštářku s ÓM pod nosem."

V dubnu 2014 se mi změnil ba převrátil život vzhůru nohami a od té doby jsem mnohé pochopila. Přichází stále více uvědomění a inspirací jak na spokojený, láskyplný život v jednoduchosti i když jsem zrovinka v jednom kole nebo se něco transformuje v mém životě a má mysl se plaší.

 • Jak můžu svůj život tvořit v lásce, rovnováze, s lehkostí a radostí?

 • Jak ještě lépe může můj život vypadat?

 • Co vše je jěště možné?

Proč se nám nedaří žít život s lehkostí, radostí a v rovnováze?

 • 1. důvodem je, že nenasloucháme svému srdci a tím se necháme zmanipulovat okolím, které nás mnohdy odrazuje. A někdy to není ani tak okolí, jako naše vlastní mysl a ego, kteří nám říkají: "Na to nemáš." "To je blbost, hezky se vrať do klece, do vězení jménem život, pro který určila společnost jasně daná pravidla a kritéria." A někdy dokonce slyšíme: "Co na to řekne okolí." "Už jen kvůli dětem, partnerovi, rodině nemůžeš..."
 • V 2. případě čekáme na spásu z okolí. Ochutnáme kousek toho a kousek onoho, ale nakonec sami nic neděláme a čekáme na spásu z okolí, změnu z venku. Na chvilku nám pomůže nějaký kurz, nová metoda, meditace nebo terapeut, ale když nesetrváme na té cestě pak se vše vrátí zpět do starých kolejí nebo nasedneme na horskou dráhu. Metody a techniky jsou jako pomocná kolečka u kola. Kámen úrazu je, že jak nahoře tak dole zanecháme jakékoli činnosti, která nás rozvíjí a posouvá. Jednou to je z radosti, protože si myslíme, že už nic "zlého" nepřijde a v druhém případě z frustrace. Oba však vedou k třetímu bodu.

 • 3. důvodem je nedůslednost a nedostatek vytrvalosti. Při první překážce strčíme hlavu do písku nebo utečeme a vše se vrátí do starých kolejí. Překážky jsou však pouze dalšími směrovkami na cestě nebo i prověrkami, zda jsme se opravdu rozhodli jít do toho či onoho naplno, opravdově. Je to vlastně takový malý test důvěry v nás samotné, v naše srdce i ve vnitřní sílu a odvahu něco změnit.
 • 4. důvodem je, že se soustředíme na výsledek, na cíl více než na samotnou cestu. Někdy žít život svých snů vyžaduje čas jindy to jde jako lusknutím prstů. V každém případě je to individuální. Načasování je vždy nejideálnější pro nás. Můžeme se však formovat díky naším rozhodnutím, díky systematičnosti, vytrvalosti, důslednosti a naslouchání našemu srdci.

Je to jako s chůzí do schodů, vždy mám před sebou další, vždy je potřeba zvednout nohu a druhou za ní přitáhnout. Někdy si poskočím a beru je po dvou, jindy mi to dá práci, občas taky mrknu, co mám před sebou a nebo naberu trochu dechu, ale vždy vytrvale a důsledně pokračuji bez ohledu na to, jak se zrovna cítím. 

Co to znamená 
"Meditace v praktickém životě"?

Meditace v tibetštině znamená: "Obeznámit se" a v sanskrtu: "Kultivovat osobnost". A tím jsem se také inspirovala pro tento kurz. Ne každý rád tradiční pojetí meditací - zavřené oči, skřížené nohy... však to znáte. Proto jsem vytvořila tyto meditace a pojala je jinak - z různých úrovní - fyzické, psychické, vztahové, duševní, energetické až po samotný střed - centrum - vnitřní rovnováhu. A to vše podle našeho kažodenního života a rytmu.

Některé meditace můžete provádět i cestou do práce, jiné v kanceláři nebo v dopravních prostředcích. A nebo v klidném domácím prostředí. Jednoduše není meditace jako meditace.

Těšte se na bonusy

Jako první bonus se můžete těšit na zasazení záměrů, které se nám manifestují do našeho života. Žijte ve své rovnováze spokojený život dle Vaších představ. V druhém bonusu se naučíme udržet si energii v těle a tím i stálou vitalitu během dne. Vyčerpanosti a únavě odzvonilo.

Každá lekce je doprovázená:

 • úvodním videem s krátkou přednáškou
 • meditacemi pro každodenní život,
 • dechová cvičení,
 • vizulizace,
 • naladění se přes fyzické tělo,
 • pratická cvičení na doma i za pohybu
 • a mnoho dalšího.

Jakými kroky společně procházíme?

1. Úvod do meditací

V této úvodní lekci se můžete těšit na detailní vysvětlení celého kurzu. A abyste se také něco dověděli více, připravila jsem pro Vás krátké povídání o tom, jak ten náš život vlastně funguje.

Než se pustíme do meditací v praktickém životě, těšte se na první úvodní cvičeníčka a uvědomění na rozehřátí 🙂

2. Fyzické tělo

V první lekci začneme od toho, co je nám nejpřirozenější či nejlépe známe - fyzický kabátek. Na této úrovni velmi jasně rozpoznáme nerovnováhu a také poměrně jednoduše nacházíme opět balanc.

V úvodní videopřednášce se dozvíte za čím jsou neurony a co vše způsobují nebo v čem nám pomáhají mozkové frekvence a proč se říká: "Poslouchej své srdce."

3. Psychika

Tato stránka je nám take poměrně známá, ačkoli není hmatatelná. Víme, kdy se cítíme dobře a kdy je nám naopak mizerně. Aby se však něco změnilo, je potřeba se naučit nacházet příčiny, a proto je také vhodné pochopit, co je za našími jak se říká psychickými stavy či náladami. A kdo je ten, co je ovládá a potažmo nás.

V této lekci se věnujeme teoretickým informacím a pak především jak na naší psychiku, aby byla naším přístavem a ne rozbouřeným mořem.

4. Vztahy

Vztahy nás dokáží někdy nabít obrovskou energii, ale také hluboce ranit. Někdy potřebujeme čas a jindy je vhodné skočit do toho po hlavě. Kdy je vhodné nechávat věci volně plynout a kdy je to už jen výmluva. Na všechna tato témata se společně v této lekci podíváme. 

Co je však všechny spojuje? Respekt. A ten je pro tuto třetí lekci, třetí úroveň klíčový.

5. Duše

Duše a naše duchovní podstata nám určuje náš životní záměr a to, proč jsme tady. V tomto kroku se tedy budeme spíše věnovat tradičnějšímu pojetí meditace. Především se tedy dotkneme vizualizace. A ačkoli nejste ten typ, můžete se nechat unášet jemnými rytmy, možná spíš, než že něco uvidíte, tak to třeba ucítíte, ať už nosem, pocity nebo fyzicky.

6. Energetická úroveň

Ačkoli se zdá, že žijeme v hmotném světe, vše co nás obklopuje včetně nás je tvořeno z více než 90% z energie. Tato úroveň někdy skrývá taje, které se nám ukazují až časem. Energie však může cítít každý. Tak nebo tak velmi účinnou meditací je naladění se na vlastí srdce.

Dejte si čas a poznáte  taje Vesmíru :).

7. Vnitřní rovnováha

V tomto týdnu jsme došli do našeho středu. Snad již uvolnění a radostní na všech úrovních našeho života se odezdáme poslední lekci. Zrekapitulujeme si nejdůležitější informace a povíme si také, jak na dny nebo situace, které nás vyvádí z míry a co vlastně znamenají pro nás.

Bonusy pro Vás

Meditace Vás naučí jak se naladit do své rovnováhy a přítomnosti, ať jste kdekoli nebo děláte cokoli. S trochou vytrvalosti a důslednosti se stanete uvolnění, stabilí a radostní. Pocítíte velkou láskyplnost a vnitřní klid. Jednoduše budete jako jezero - ačkoli se hladina zavlní, vevnitř zůstanete klidní. 

A co mé sny, přání a záměry?

Proto, že každý z nás má nějaké přání a někdy se na ně bojíme jen pomyslet, jindy ne a ne se splnit, připravila jsem pro Vás bonusovou lekci. Mrkneme se v ní na zoubek naším snům, přáním a záměrům. Jaký je v tom rozdíl? Jak si přát? A kdy je vhodné nechat vše plynout.

8. Bonusová lekce I: Manifestace záměrů v životě

Když už tedy jste naladění na sebe, své srdce, duchovní podstatu a rozumíte co a proč se děje. Umíte již meditovat, ať už doma či za chůze a navracet se do své rovnováhy. Zasloužíte si také dárek v podobě bonusové lekce.

V tomto vstupu si povíme o našich snech, přáních, záměrech a především jak je přenést do reality. Někdy se zdá, že jsou naše přání nesplnitelná, opak je však pravdou. Uvolněte se, odlétáme :).

Konec únavě a vyčerpání

Častým projevem dnešní společnosti je únava až vyčerpanost. Nemáme chvilku na sebe, v práci nás vytěžují na maximum a ani doma to není o nic lepší a večer jsme mnohdy rádi, že jsme rádi. Nedostatek vitality je také známkou nerovnováhy v nás. Vyčerpanost je také výsledkem sedavého zaměstnání či nedostatku pohybu. V této bonusové lekci číslo II si řekneme vše o stabilní energii, vitalitě a jak na ní. Ať jsme večer stejně svěží jako ráno.

9. Bonusová lekce II: Jak udržet energii v těle aneb vitalita v rovnováze.

Výkyvy a houpačky pociťujeme nejen u nálad, ale také u naší celodenní energie. Často se nám chce po obědě spát a když si ráno nedáme kafe, tak snad ani nevylezeme z bytu. Pokud tyto rituály nemáte a i tak pociťujete nedostatek energie či nestabilitu během dne, vyčerpání a únavu, že jste rádi, že večer dojdete vůbec do postele, tak je tato lekce určená právě Vám 🙂

Jaké je hlavní poslání kurzu?

Mým záměrem pro tento kurz je provést Vás základními úrovněmi Vašeho života, ukázat Vám jak dalece jsou tyto úrovně vzájemně propojené a naučit Vás díky meditacím a cvičením obeznámit se se sebou, kultivovat svou osobnost, zušlechtit mysl, ego a emoce a naladit se na sebe až dojdete do své vnitřní rovnováhy - do svého středu. Díky čemu tvoříte láskyplný život s lehkostí a radostí.

Celý kurz je propojený tímto schématem:

Něco navíc...

Proto, že mi záleží na Vaší spokojenosti a osobním růstu a rozkvětu, nabízím Vám navíc GARANCI VRÁCENÍ PENĚZ. Jestliže po 3 otevřené lekci budete mít dojem, že kurz není pro Vás, můžete mi napsat a já Vám bez okolků vrátím peníze v plné výši kurzovného.

To se mi líbí 🙂

Chci vstoupit do kurzu

O lektorce

Jmenuju se Karla Czechová a skončila jsem třetí dekádu svého života. V mnoha ohledech jsem vděčná za můj mnohdy až pestrobarevný život připomínající horskou dráhu, protože díky všem prožitkům, poznání a uvědomění – ať už radostným nebo těm bolestivým, jsem se dostala až do dubna 2014.

V onom roce jsem se rozhodla z horské dráhy vystoupit a vytvořit si vlastní cestu, dle svých přání, dle svého srdce. Mým osobním záměrem, který rozvíjím každý den, je žít v každé chvíli svého života své sny.

Záměrem mého srdce či duše je inspirovat, motivovat a provázet všechny bytosti k pochopení a uvědomění – ke spokojenému, láskyplnému životu. K životu v rovnováze!

Pro naplnění mých záměrů jsem vytvořila projekt Život v rovnováze a jako metodu jsem si vybrala on-line kurzy, meditace, webináře, ale i osobní semináře, konzultace či ACCESS BARS®. A pro lásku ke knihám a k psaní publikuji články o osobním rozvoji na blogu, píši knihy či publikuji na webech jako jsou Příznaky transformace nebo Cesty k sobě.

Nejčastější otázky a odpovědi:

Otázka: Co se děje po vyplnění objednávkového formuláře a jak kurz probíhá?

Po vyplnění formuláře na konci zvolíte způsob platby. Můžete zaplatit kartou nebo express převodem pomocí platební brány GoPay. Peníze jsou připsány na účet ihned. Pokud zvolíte bankovní převod dostanene na zadaný e-mail zálohovou fakturu s číslem účtu a variabilním symbolem, kde je potřeba uhradit částku za kurz. Po připsání platby na účet (zpravidla 1-2 pracovní dny) obdržíte další e-mail s přístupy do členské sekce. Po přihlášení budete na nástěnce kurzu. Následujících 9 týdnů každých 7 dní od odeslání přistupových údajů na Váš e-mail se Vám odemkne další lekce. Mezi tím meditace a cvičení opakujte, trenujte, abyste si vytvořili "návyk" uvolněné mysli 🙂

Otázka: Co když budu mít další otázky nebo budu potřebovat pomoc a inspiraci?

Jsem tady pro Vás. Můžete mi pokládat otázky pomocí formuláře, který je umístěný u každé lekce a tím se zůčastnit diskuze i s dalšími účastníky kurzu nebo mi napsat soukromý e-mail na info@zivotvrovnovaze.cz. Velmi ráda Vás namotivuji či zodpovím otázky jak ke kurzu tak i Vaše osobní.

Otázka: Je potřeba mít nějaké předchozí zkušenosti nebo vědomosti?

Není. Můžete se do kurzu pustit tak jak jste. Pokud s Vámi rezonuje, jste připravení. Vše přichází v pravý čas. V kurzu si procházíme jednotlivé naše úrovně v životě a pak sami ucítíte, kde dát větší důraz nebo co Vás více přitahuje. Časem se to může měnit. Já občas sportuji a medituji v určitém období daleko více na tělo a v jiném období se soustředím na energie či vztahy. Nejdůležitější je naslouchat svému nitru a podle toho konat.

Otázka: Co znamená, že se jedná o meditace na doma i za pohybu neboli v každé životní situaci?

Meditace v překladu znamená "obeznámit se" nebo "kultivovat osobnost" a tím jsem se inspirovala. Ne každému je blízké sezení na meditačním polštářku, někdo má dokonce dojem, že nemá čas. V tomto kurzu se zaměřujeme na meditace, které můžete provádět i když jste na cestě do práce, v obchodě, v MHD nebo kdekoli a s kýmkoli. Nikdo si ani nevšimne, že zrovna "pracujete" na sobě. Každá cesta začíná prvním krokem, za kterým následuje další a další. Mnohdy tak není potřeba vysedávat hodinami v meditačních místnostech, ale jednoduše si tuto místnost udělat v sobě v každé naší životní situaci.

Otázka: Pro koho jsou vhodné tyto meditace a celý kurz?

Meditace včetně všech cvičení a videí jsou vhodné pro všechny bez rozdílů věku, náboženství, rasy či národnosti. Pokud chcete žít v přítomnosti, ve své rovnováze, jestli chcete naslouchat svému srdci a žít spokojený, láskyplný život jsou určené právě Vám :).

Otázka: Co když se v kurzu nenajdu a zjistím, že není pro mě?

Proto, že mi záleží na Vaší spokojenosti a osobním růstu a rozkvětu, nabízím Vám navíc GARANCI VRÁCENÍ PENĚZ. Jestliže po 3 otevřené lekci budete mít dojem, že kurz není pro Vás, můžete mi napsat a já Vám bez okolků vrátím peníze v plné výši kurzovného.

Chcete již dnes zakusit uvolnění a radost ze života?

On-line kurz: "Meditace v praktickém životě"  Vás provede základními úrovněmi Vašeho života, ukáže Vám jak dalece jsou tyto úrovně vzájemně propojené a naučí Vás díky meditacím a cvičením obeznámit se se seboukultivovat svou osobnostzušlechtit mysl, ego a emoce a naladit se na sebe až dojdete do své vnitřní rovnováhy a začnete tak konečně žít stabilní, spokojený život plný lásky a vnitřního klidu.

ANO, chci již dnes zakusit uvolněnost a radost ze života